LEGO 60078 servisní výsadkový člun a promítání videa z LED projektoru

Na LEGO už moc času nezbývá, takže svých několik LEGO stavebnic, zejména LEGO 9V vlaků, vyndám jen jednou, dvakrát do roka a nové stavebnice pořizuji jen minimálně.

Letos mě však zaujala stavebnice LEGO City 60078 s názvem „servisní výsadkový člun“, v anglickém originále „Utility Shuttle“. Opravdu pěkná a jednoduchá stavebnice.

Součástí je jak raketoplán se dvěma figurkami, tak i malý satelit. Náhoda tomu chtěla, že jsem měl na stole sestavený svůj oblíbený set 10219 – nákladní vlak MAERSK. No pak mě napadla myšlenka, že bych se mohl po mnoha a mnoha letech pustit opět do stavění vlastní stavby. Taková LEGO továrna na satelity s nedalekou startovací rampou pro raketoplány a projíždějícím vlakem na okraji se mi zdá jako dobrý nápad.

A opět další náhodou mě napadlo ještě zkusit na první základní rozmístění prvků promítat nějaké video z malého LED projektoru na bílé LEGO kostky, samozřejmě se jednalo jen o pokus. Ve finální verzi, pokud k využití LED projektoru dojde, bude video promítáno jiné a samozřejmě mnohem lépe.

Tady je první video při zkoušce rozmístění základních prvků – rampa, raketoplán, vlak, atd. Při mém časovém vytížení snad něco do roka postavím.

Jedná se o jen opravdu velmi hrubé rozvržení některých prvků a odhad velikosti vyobrazení, hotového není ani 1% plánované stavby.

Video níže je opravdu jen velmi, velmi pokusné.