Motorola přednáška a výstava

Přednáška a výstava o historii firmy Motorola

Desítky nadšenců a zvědavců ze všech koutů České republiky přilákala tak trochu netradiční přednáška s výstavou v Západočeském muzeu v Plzni na téma Motorola. Telefony, ale i další u nás méně známé Motorola výrobky a další předměty, to vše za přispění několika nadšenců a sběratelů, spolu s atmosférou muzea, nabídlo zajímavý zážitek s nahlédnutím i do méně známých momentů firmy Motorola. Té firmy, která dala světu nejen mobilní telefony.

Mobilní telefony Motorola různých technologií a stáří, včetně prvního komerčně prodávaného mobilního telefonu na světě – Motorola DynaTAC, první typ satelitního telefonu Iridium, k tomu více než 200 maket telefonů, odolné vojenské notebooky Motorola, vysílačky, průmyslová zařízení, přes 80 let staré reklamy a řada dalších předmětů (včetně třeba originální Motorola kuchařky pro zaměstnance Motorola továrny), to vše bylo k vidění.

Poděkování patří všem dalším sběratelům a nadšencům za zapůjčení exponátů a také pomocníkům kteří se podíleli na přípravách samotné akce. Za krátké video z akce si zaslouží poděkování Laco Bittner z Videoakce.cz, čtenář mého webu o telefonech Motorola v letech 2004-2006.

Ohlédnutí

Trailer

Videa na Vimeo