Odkazy

Odkazy

Reálie obce Prátlsbrun

pohlednice, dopisy, staniční deník a další střípky z historie obce s dnes již neexistujícím názvem Prátlsbrun na jižní Moravě.

Koupit bunkr typu řopík od armády?

Armáda se po mnoha letech zbaví zanedbaného bunkru na jižní Moravě, státní rozpočet získá nějaké peníze, bunkr bude opraven do venkovní historické podoby, okolí uklizeno, obec se zbaví zanedbaného místa, místní i přespolní uvítají vznik něčeho nového, místní řemeslníci, ubytovatelé a prodejci budou mít díky mé aktivitě nějakou tu práci a příjmy navíc, stanu se plátcem daně z nemovitosti a časem si zvyknou, že mají nového souseda ze západní poloviny Čech a všichni budou spokojeni. Takový byl můj plán. Realita, tedy kromě mých peněžních a časových výdajů, tak trochu jiná – viz web Satelitní řopík.

Satelitní síť Iridium

Iridium SBD – technické informace o datové komunikaci Iridium Short Burst Data

Mé weby

Iridium.online – zobrazení aktuální polohy satelitů Iridium NEXT

Ostatní

O satelitní megakonstelaci Starlink jsem povídal pro Českou televizi ve Studiu 6 dne 16. 5. 2019 a pár informací jste mohli zahlédnout i v Událostech na České televizi dne 24.5. 2019. O satelitních konstelacích jsem si také povídal jako zvídavý návštěvník už v roce 2017 v Paříži na 21. pravidelném každoročním setkání satelitních provozovatelů od pořadatele Euroconsult a pár řádek jsem napsal pro Kosmonautix.

TV vystoupení pro Českou televizi – ČT24 mě požádala při příležitosti vynesení posledních 10 telekomunikačních satelitů Iridium NEXT o krátký rozhovor a ukázku zařízení, rozhovor proběhl přesně 2 roky po vypuštění prvních 10 satelitů systému Iridium NEXT (14. 1. 2017 – 14. 1. 2019)

článek Už žádné ztracené letadlo, omlazené satelity Iridia na to dohlédnou  (iDnes.cz, 2017)

článek Globální síť Iridium – historie (Kosmonautix.cz, 2016) a jeho dokončení pod názvem Iridium na věčné časy bez Motoroly a nikdy jinak 

Motorola

Historie a současnost firmy Motorola (přednáška a výstava v Západočeském muzeu v Plzni, 2014)

Pozvánka na akci – Historie firmy Motorola – SmartMania.cz

Motorola-online.com – informace o sbírce rarit z historie firmy Motorola, dobové reklamy, historické dokumenty, … (2008 – 2013, již není v provozu)

MojeMotorola.cz – informace, recenze, reportáže, fórum – vše o telefonech Motorola (2003 – 2006, již není v provozu)